.

2021-09-17

Striukė, pirštinės, kelnės ir kostiumai, tai daiktai, kurie padeda išsaugoti odą, apsaugoti kaulus ir išvengti didelių patempimų nelaimingo atvejo metu.

Pirkdami naują aprangą, atkreipkite dėmesį į etiketę, kurioje pamatysite ženklinimus: CE arba EN. Dauguma tarptautinių prekinių ženklų, siūlančių apsaugines priemones daugelyje pasaulio šalių, ženklina savo apsaugas pagal CE įvertinimą. CE reiškia „Conformite Europeene“, išvertus būtų „Europos atitiktis“. Terminas „CE“ ženklas naudojamas nuo 1993 metų ir atitinka Europos motociklų saugos standartus. Jungtinės Amerikos Valstijos šių standartų oficialiai nepriėmė, tačiau dauguma valdžios institucijų ir organizacijų jais naudojasi kaip gairėmis, kad suprastų atitinkamų apsaugos priemonių standartus.



Pasirinkus pirkti aprangą su CE ženklinimu ar be jo, dar nereiškia, kad perkate geresnę ar blogesnę aprangą. Pavyzdžiui, amerikietiškas prekės ženklas, kuris parduoda tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, gali nuspręsti nekurti ir nesertifikuoti pagal Europos ar tarptautinį standartą, tačiau vis tiek gali gaminti apsaugos įrangą, kuri atitinka arba viršija tuos pačius kriterijus be papildomo sertifikavimo. Pasidomėkite daugiau apie konkretaus prekės ženklo gaminančias prekes, nesvarbu ar jos yra sertifikuotos ar ne.

Apsauginiai drabužiai kaip ir šalmai yra skirstomi į kelias skirtingas kategorijas:

  • Šarvai
  • Striukės
  • Kombinezonai
  • Kelnės
  • Batai
  • Alkūnių ir kelių apsauga
  • Nugaros/stuburo apsauga

Šarvai yra suprojektuotos taip, kad tilptų virš liemens ir apsaugotų priekį, krūtinę ir nugarą. Puikiai apsaugo krūtinę ir nugarą bei rankas nuo smūgių, tačiau neapsaugo nuo nubrozdinimų bei nudegimų. Dauguma šio tipų apsaugų turi kietą smūgiams atsparų ir paminkštintą vidų, kuris puikiai tinka dėvėti po striuke ant marškinėlių.

Motociklininko striukės paprastai yra apsaugotos dideliuose smūgio taškuose, tokiuose kaip nugara, pečiai ir alkūnės. Medžiagos iš kurios gali būti pagaminta striukė: oda, kevlaras, tekstilė. Taip pat dažniausiai turi vidines ir išorines kišenes ir priveržimo mechanizmus aplink kaklą ir riešus.

Vientisi kombinezonai būna įvairių medžiagų. Galite mėgautis vientisu kombinezonu, kuris suteikia lenktynių pojūtį, net jei jis yra skirtas važinėjimui mieste bet kokiu oru. Be vientiso varianto yra dviejų dalių kombinezonai, kurie jungiasi dažniausiai aplink juosmenį, kad imituotų vientisą kombinezoną. Taip šio tipo kombinezonai yra papildomai apsaugoti nuo įvairių oro sąlygų ties sujungimu. Be abejo striukę ar kelnes galite naudoti atskirai. Vientisas arba dalimis kombinezonas turi strateginėse vietose apsaugas: pečiuose, nugaroje, alkūnėse, klubuose ir keliuose. Oda ir kevlaro medžiagos apsauga puikiai tinka karštais vasaros mėnesiais, ypač jei jums reikia papildomos apsaugos nuo dilimo. Jei ketinate važiuoti per lietų ir vėja, tekstilės kostiumai puikiai apsaugo nuo peršlapimo.

Kelnės būna iš odos arba tekstilės medžiagų, tačiau patartina rinktis priklausomai nuo to, kur ir kokiomis sąlygomis važinėsite. Apsauginės kelnės turi keliose vietose apsaugą: klubuose, dubens srityje ir keliuose.

Motociklininko batus būtų galima išskirti į kelias kategorijas: aukšti arba žemi, apsaugos išorinėje bato dalyje arba įmontuota, taip pat su šarnyru ar be jo. Taip pat yra batų su įmontuota metaline plokštele batų priekyje, kuri apsaugo kojų pirštus. Svarbu pasidomėti ar batai turi įmontuota papildomą kauliuko apsauga. Aukštos kokybės batai yra labai svarbus aspektas norint apsaugoti jūsų pėdas ir kulkšnis smūgio metu. Taip pat geros kokybės motociklininko batai padeda rasti tinkamą atramą važiuojant, apsaugo nuo galimų pavojų ir padeda išlaikyti motociklo pusiausvyrą. Batai dar yra skirstomi į kelis tipus: gatvės, sportiniai, kelioniniai, bekelės. Gatvės tipo batai pasižymi tuo, kad yra vandeniui atsparūs, tačiau neturi tokios geros apsaugos kaip sportiniai. Sportiniai batai sukurti taip, kad galėtumėte lengvai jausti ir sankabos ir stabdžių kojelės važiuojant dideliu greičiu. Turistiniai batai skirti važinėti tolimais atstumais, kurie užtikrina komfortą ir apsaugą visą dieną, taip pat yra atsparūs vandeniui. Bekelės batai yra aukštesni ir sukurti taip, kad apsaugotų kojas, kulkšnis ir blauzdas, tačiau nėra patogūs vaikščioti, kadangi yra standūs ir taip pat dauguma nėra atsparūs vandeniui.

Jei neieškote vientiso kombinezono ar striukės, tačiau vis tiek norite apsaugos. Kai kurie gamintojai siūlo plonus marškinius ar plonas kelnes, kuriose yra apsauginis pamušalas. Šių apsaugų didelis privalumas jų neišsiskirianti išvaizda iš „paprastų“ apsaugų neturinčių rūbų.

Nugaros apsauga tai apsauga įmontuota į striukę arba užsidedama ant nugaros ir užsisegama per priekį, kuri apsaugo mūsų stuburą nuo smūgių kritimo atveju. Apsaugo stuburą nuo slankstelių lūžių, uodegikaulio lūžio ar kitų sunkesnių lūžių. Be abejo apsauga yra skirstoma į du homologacijos lygius. Pirmasis lygis tai nugaros apsauga turi smūgio metu motociklininkui perduoti ne didesnę kaip 18 kN jėgą, tačiau neturėtų būti didesnė kaip 24 kN jėga. O antrojo lygmens nugaros apsauga geriausiai ir labiausiai apsauganti turi perduoti ne didesnę nei 9 kN jėgos, bet ne didesnę nei 12 kN smūgio vertę.